magdalena hunackova team

HR a právo

19. 04. 2016

Nemůžete o sobě tvrdit, že jste odborníky na řízení lidských zdrojů a přitom neznat základní mantinely (= právní normy), ve kterých můžete takové řízení uplatňovat.

Ačkoli pracuji v personalistice, vystudovala jsem právo a ve volném čase se mu stále intenzivně věnuji. Blízcí přátelé často nechápou, proč jsem se pustila zrovna do personalistiky, protože ta přeci nemá s právem vůbec nic společného. Je to ale opravdu tak? Možná, že na první pohled velmi odlišné disciplíny mají k sobě blíže, než se zdá.

Z nějakého důvodu nejsou HR ani právní oddělení ve firmách zrovna oblíbená. HR bývá považováno za nepotřebné a zbytečné, právu zase nikdo moc nerozumí, a tak s ním lidé raději nechtějí mít nic společného. Je dost možné, že vlastně ani HR nikdo pořádně nerozumí a že právě z toho důvodu je považováno za neužitečné. A ani vzájemná láska mezi oběma obory zrovna nekvete. Proč by měli personalisté studovat právo, když oni jsou přeci odborníky přes lidi, nikoli přes paragrafy. Od toho jsou právníci, aby se vypořádali s džunglí zákonů a judikatury. S touto námitkou zásadně nesouhlasím, a to hned z několika důvodů:

Důvod první

Právník není vždy po ruce. Menší firmy rozhodně nemívají vlastní právní oddělení a počítejte s tím, že externí právní rady vás vyjdou docela draho. Navíc, potřebné informace k vyřešení akutního právního problému můžete získat za až delší dobu, což pro vás už může být pozdě. Není lepší umět si poradit sám, než slepě se spoléhat na rady "všeznalých" právníků? Vždyť právo nekouše a znalost základních právních principů může být v praxi velmi užitečná. Tím ovšem nechci vůbec znevažovat úlohu právníků - ve složitějších případech je opravdu vhodnější a výhodnější obrátit se na zkušeného právníka, protože právě on by měl být vždy odborníkem ve svém oboru.

Důvod druhý

Právo, zejména právo pracovní, tvoří velmi důležitou součást tzv. HR managementu, a žádný personalista, natož zaměstnavatel, byl neměl jeho existenci zcela opomíjet. Nemůžete o sobě tvrdit, že jste odborníky na řízení lidských zdrojů a přitom neznat základní mantinely (= právní normy), ve kterých můžete takové řízení uplatňovat. Každý asi tuší, že není možné nastavit si ve firmě jakýkoli systém odměňování, určovat libovolně dovolenou či přesčasy nebo propouštět zaměstnance na hodinu bez zákonného důvodu. V praxi ale pouhá "hrubá představa" o právu zdaleka nestačí. Nedostatky v jeho znalostech se vám nemusejí vůbec vyplatit a mohou vás nakonec stát nejen peníze, ale také zaměstnance či pracně vybudovanou pověst.

Důvod třetí

Jak už jsem uvedla, právo vymezuje určité mantinely, respektive pravidla hry – v tomto případě pravidla pracovněprávních vztahů. HR oddělení se v této hře vyskytuje někde mezi stranou zaměstnavatele a stranou zaměstnanců, a je tedy, v ideálním případě, vhodným zprostředkovatelem těchto pravidel. Pokud nebudete tyto pravidla znát, může vzniknout ve hře pracovních vztahů obrovský chaos a nejistota.

Důvod čtvrtý

Hlavní úlohou práva je poskytovat ochranu a jistotu subjektům, na které se vztahuje. Chrání zaměstnance před zlovůlí zaměstnavatele a naopak. Díky orientaci v předpisech pracovního práva budete schopni poradit ostatním, jak mají chránit svá práva, a jsem si jistá, že tím vaše hodnota v jejich očích jistě vzroste.

Důvod pátý

A nakonec, jak praví známá právní zásada: neznalost zákona, a tedy i práva, neomlouvá - a to ani personalisty či zaměstnavatele. Pokud se budete chovat nezákonně, ponesete za to následky. Námitka, že právo je pouze věcí právníků, je proto zcela irelevantní. Zajímejte se o svá práva a povinnosti, protože právo přeje bdělým!

Domnívám se, že právo má v personalistice svou nezastupitelnou úlohu. Proto bych se ráda v několika článcích našeho blogu zaměřila na vybraná témata z problematiky pracovního práva, která, jak pevně doufám, budou pro vás (personalisty, zaměstnavatele, zaměstnance či podnikatele) užitečná. Samozřejmě také uvítám vaše vlastní podněty k tématům, která vás zajímají. Můžete je zasílat přes kontaktní formulář na našich webových stránkách  nebo přes sociální sítě Facebook nebo LinkedIn.

 

 

Nebuďte slepými personalisty. Posviťte si na právo a objevte v něm skutečnou sílu.

 

 

panacek zkouska 5

Autor: Magdalena Huňáčková

Všechny články

Zůstaňte v kontaktu

G.O.T. CONSULTING S.R.O.

Nitranská 988/19
130 00, Praha 3 - Vinohrady

IČ: 25083996
DIČ: CZ25083996
SZ: C48299 vedená u Městského soudu v Praze

+420 222 517 722

consulting@got.cz

www.got.cz

9+1=