20 2

Slavím 20 let!

17. 10. 2016

GOT je tu s námi již krásných dvacet let! Jak se společnost při takovémto jubileu cítí?

Dnes je mi rovných 20 let. Kdybych byla člověkem, nacházím se těsně za pubertou, někde mezi dětstvím a dospělostí, spíše nezkušená a plná očekávání. Kdybych byla kočka, tak už možná jen šourám unavené tlapky za sebou, lížu si bolavé klouby a vzpomínám na staré dobré časy, kdy jsem mívala sedm životů. Kdybych byla velryba, tak si ještě pravděpodobně cucám ploutev a tisknu se bázlivě k mamince. Jenže nejsem ani člověk, ani kočka, ani velryba. Jsem menší personálně poradenská společnost, kterou se před 20 lety rozhodl založit jeden doktor, který chtěl v životě změnu.

Jak se cítí taková společnost ve dvaceti letech? Inu, to záleží na okolnostech. Někdy se cítím jako mladice, která se s nadšením vrhá do nových projektů, jindy pociťuji, že mě letité zkušenosti trochu přibržďují a nutí mě nad věcmi více přemýšlet. Že bych byla za těch dvacet let moudřejší? Asi ano. Začátky nebyly jednoduché. Na jaké zákazníky se orientovat? Jaké poskytovat služby, aby byly zajímavé, užitečné a žádané? Jak nastavit vnitřní procesy a prezentovat se navenek? Pro začínající firmu jsou to jistě zásadní otázky. Avšak čím jsem starší, tím více si začínám uvědomovat, jak zásadní jsou tyto otázky pro společnost v jakékoli fázi jejího vývoje. Najít „správné" odpovědi a rezignovat na další rozvoj by jistě vedlo k brzké záhubě. Během své existence jsem musela několikrát měnit svou strategii, přizpůsobovat se vývoji trhu, pokroku technologií, novým metodám i odlišným očekáváním klientů. Všechny krize jsem ustála, hodně jsem se z nich poučila, a ano, opravdu mohu upřímně říci, že se cítím býti o něco moudřejší.

Dnes tu před vámi stojím, vyšňořená v prostředí nových webových stránek a zabalená do nového grafického designu, a těším se na oslavu svých dvacátých narozenin. Má však to pěkně kulaté jubileum hlubší význam? Myslím si, že právě tento symbolický moment je vhodný k hlubšímu zamyšlením nad minulostí a budoucností, nad tím, co se nám povedlo a nepovedlo, co jsme dokázali a jaké cíle máme stále před sebou. Za těch dvacet let jsem posbírala mnoho pestrobarevných zkušeností, které obohatily nejen mne samotnou, ale zejména osoby v mém okolí.

Mnohé jsem s vámi prožila a jsem za to ráda. Nebýt vás, nejsem za těch dvacet let nic víc, než jen prostá schránka bez náplně. Protože společnost bez lidí nic neznamená. Jsou to právě lidé, kteří jí dávají smysl a uvádí ji v život. Lidé uvnitř společnosti, zákazníci, i ti, kteří s námi jakoukoli formou spolupracovali – vy všichni jste se podíleli na tom, jaká dnes, ve svých dvaceti letech, jsem.

Děkuji vám všem!

Vaše

G.O.T. Consulting

Všechny články

Zůstaňte v kontaktu

G.O.T. CONSULTING S.R.O.

Nitranská 988/19
130 00, Praha 3 - Vinohrady

IČ: 25083996
DIČ: CZ25083996
SZ: C48299 vedená u Městského soudu v Praze

+420 222 517 722

consulting@got.cz

www.got.cz

4+8=